Сити ги отфрли обвинувањата за нарушување на финансискиот ферплеј

Од:

Манчестер Сити ги опиша обвиненијата од „Њујорк тајмс“ како „лага“ за наводно нарушување на финансискиот ферплеј. Ова е одговор на денешниот напис во американскиот медиум дека англискиот клуб може да биде исфрлен од Лигата на шампионите за следната сезона.

Во соопштението до медиумите, прес-службата на „граѓаните“ вели дека клубот целосно соработува со истражители на УЕФА во однос на наводните нарушувања на правилата.

Шампионот на Англија додава дека тврдењата не се вистинити и целат да го уништат имиџот на тимот.

Би можело да ве интересира

Јунајтед понудил 82 милиони фунти за Кулибали во последните денови од трансфер прозорецот

Роџерс: Лампард е вистинскиот човек за Челзи

(ВИДЕО) Гвардиола: Тотенхем се вториот најдобар тим во Европа, имам високо мислење за Почетино

Татјана Ташкова

Почетино пред мечот со Сити: Уште една можност да се соочам со еден од најдобрите менаџери во светот

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Братот на Погба објави дека фудбалерот сака да си замине од Јунајтед