Сити двојно му ја зголеми платата на Силва

Од:

Премиерлигашот Манчестер сити одлучи да го награди својот играч за врска Бернардо Силва за одличните настапи оваа сезона преку значително зголемување на годишната плата, јавија денеска британските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Силва очекуваше во летниот трансфер период, кога Сити го доведе Џек Грилиш за 117 милиони да падна во втор план, но место тоа, тој сезонава е најдобриот играч во составот на Пеп Гвардиола.

Поради тоа, актуелниот англиски шампион одлучи двојно да му ја зголеми платата на Силва на 17.5 милиони евра, со што португалскиот репрезентативец сега е на врвот на листата најплатени фудбалери на Сити, заедно со Кевин Де Брујне и Рахим Стерлинг.

Би можело да ве интересира

Милан ја купува ѕвездата на Манчестер Сити

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска