Сисоко премина од Тотенхем во Ватфорд

Од:

Францускиот репрезентативен играч за врска Муса Сисоко (32) премина од Тотенхем во Ватфорд со кој потпиша двегодишен договор.

Сисоко за својот нов клуб би можел да дебитира веќе в недела против довчерашните соиграчи.

Вредноста на трансферот се проценува на десет милиони фунти.

Французинот одигра 202 натпревари за Тотенхем откако пристигна во лондонскиот премиерлигаш во 2016 година од редовите на Њукасл.

Би можело да ве интересира

Единаесет заразени со коронавирус во Тотенхем

А1он

Конте го чека многу работа во Тотенхем

А1он

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

А1он

Тотенхем објави големи загуби предизвикани од пандемијата

А1он

Нуно Еспирито Санто доби отказ од Тотенхем

Барселона се согласи за трансфер на Емерсон во Тотенхем

А1он