Сиромашно коло со голови во ПМФЛ

Од:

Само шест голови донесоа денешните пет натпревари во рамки на 9. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), кое ќе биде заокружено утре со дербито меѓу Шкупи и Работнички.

Актуелниот првак Шкендија попладнево ја забележа најубедливата победа, совладувајќи го во Тетово Борец со 3-0.

9. коло резултати:

Шкендија – Борец 3-0, Брегалница – Струга 1-0, Скопје – Академија Пандев 0-0, Македонија ЃП – Ренова 1-1, Пелистер – Тиквеш 0-0.

Недела, 15 часот.

Шкупи – Работнички

Табела: Ренова 18, Шкупи 17, (-1) Академија Пандев 15, Работнички 15(-1), Шкендија 14, Струга 13, Брегалница 13, Македонија ЃП 10, Скопје 9, Борец 7, Тиквеш 6, Пелистер 4.

Би можело да ве интересира

Ренова и Академија Пандев го отвораат 15. коло во ПМФЛ

Ана Ололовска

ПМФЛ: Домашни победи на Шкупи и Академија Пандев

ПМФЛ: Македонија ЃП со пресврт го совлада Скопје

Борче Христов нов тренер на Работнички

Ана Ололовска

Ѓорѓиевски: Се надевам дека ќе ја продолжам голгетерската серија

Ана Ололовска

Влахо поднесе оставка од тренерската функција во Работнички

Ана Ололовска