Синот на Роналдо потпиша за Јунајтед и доби „седумка“

Од:

Синот на Кристијано Роналдо, Кристијано Јуниор, ќе го носи легендарниот дрес со бројот 7 во Манчестер јунајтед откако 11-годишникот официјално ѝ се приклучи на академијата на „ѓаволите“.

dobivaj vesti na viber

Наместо тоа да го соопшти Роналдо или неговата партнерка Георгина Родригез, прв веста ја откри соиграч на Кристијано Јуниор, Габриел, кој ќе го носи дресот со бројот 10.

„Пресреќен сум што потпишав. Уште подобро со вакви соиграчи“, напиша Габриел на „Инстаграм“.

Подоцна, Георгина, која очекува близнаци, сподели фотографии од потпишувањето на договорот.

Би можело да ве интересира

Сестрата на Роналдо „удри“ по Португалците: Болни, глупави, без душа…

Канадски психолог: Два часа разговаравме со Роналдо

Можниот трансфер на Роналдо во Наполи зависи од Антони!

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

Роналдо: Среќен сум што се вратив

Спонзорите побарале Манчестер јунајтед да го задржи Роналдо