Синот на Петар Наумовски по стапките на татко му, потпиша за МЗТ Скопје

Од:

Шампионот МЗТ Скопје Аеродром потпиша денеска договор со талентираниот Михаил Наумовски, син на еден од најдобрите македонски кошаркари на сите времиња Петар Наумовски.

Седумнаесетгодишниот Михаил (205 см) дојде во редовите на македонскиот кошаркарски првак од белградска Црвена Звезда.

– Ќе дадам сè од себе да ја оправдам дадената шанса и да го пренесам знаењето и искуство добиено со тренирањето и играњето во Црвена Звезда и во Галатасарај, изјави Наумовски за клупскиот сајт.

Наумовски потпиша две и пол годишен договор, а тековната сезона ќе ја доигра во редовите на вториот тим на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје УНИ Банка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Теодосиќ е МВП на регуларниот дел од сезоната 2020/21 во Еврокупот

Жарко Настоски

„Ангели“ од Драчево една година не знаат за пораз

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

Жарко Настоски

Изненадување во „Јане Сандански“: Соколов и Еуро Никел го урнаа МЗТ

Катерина Павлова-Николовска

Почина кошаркарскиот тренер Анте Дуковски

Кошаркарките во „меурот“ во Рига засилени со Бонер и со Митрашиновиќ