Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

Од:

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, по победата над Севиља во одложениот натпревар од 1. коло на Шпанското првенство (2:0), изјави дека е полн со мотивација да работи со тимот.

– Фокусирани сме на напредокот на тимот и работиме на тоа секој ден. Тренирам со ист ентузијазам како и првиот ден кога влегов во авион и реков дека сакам да го направам Атлетико најдобриот тим во Европа, изјави Симеоне за „Ас“.

Пред два дена тој од страна ИФФХС беше прогласен за најдобар тренер во изминатата декада.

Би можело да ве интересира

Куртоа за елиминацијата на Реал во Суперкупот на Шпанија: Вознемирени сме, но ова не треба да не дефокусира

Ана Ололовска

Марселињо: Секогаш е убаво да се победи Реал

Ана Ололовска

Барселона ќе го задржи Фирпо во зимскиот преоден рок

Ана Ололовска

Барселона против Реал ќе игра во уникатен дрес

Ана Ололовска

Севиља го продолжи договорот со главниот тренер Лопетеги

Ана Ололовска

Познати условите за трансфер на Дембеле во Атлетико

Ана Ололовска