Силва: Силни сме, затоа што немаме фигура како Роналдо и Меси

Од:

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бернардо Силва даде интересо мислење за тоа која е најголемата сила на „граѓаните“.

Според него, таа доаѓа од фактот дека во составот немаат фигура како Кристијано Роналдо и Лионел Меси, кои можат сами да освојат даден натпревар.

– Капитените, и особено Компани, имаат огромно влијание врз тимот. Фернандињо исто командува често. Давид Силва и Агуеро, други помалку искусни играчи – сите овие се големи имиња, особено кога ќе дојде завршниот дел од сезоната и тоа го покажуваат.

Верувам дека силата на тимот ни доаѓа од фактот дека не располагаме со фигура како Роналдо или Меси, кои сами можат да освојат натпревари. Секој од нас го знае своето место на теренот и сите се чувствуваме подеднакво важни, изјави Бернардо во интервју за португалското издание на „ЏиКју“

Би можело да ве интересира

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Роналдо: Другиот Роналдо и Роналдињо ми се идоли, но освоив повеќе од нив

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Меси позитивен на ковид

Катерина Павлова-Николовска

Роналдо: Не сум задоволен од резултатите на Манчестер

Катерина Павлова-Николовска

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

Ана Ололовска