Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

Од:

Дефанзивецот на Челзи, Тијаго Силва може да го продолжи договорот со клубот од Лондон.

Според Фабрицио Романо, 37-годишниот фудбалер е подготвен и отворен за преговори. Се очекува на играчот да му биде понуден договор до 2023 година.

Забележано е дека на Силва му се допаѓаат клубот, неговите навивачи, атмосферата во тимот, а има добар однос и со тренерот Томас Тухел.

Договорот на Силва е со важност до крајот на оваа сезона.

Би можело да ве интересира

Демба Ба замина во фудбалска пензија

А1он

Португалците се вадат: Државната секретарка згреши, македонскиот јазик е дефиниран согласно Уставот

Жарко Настоски

Челзи и Манчестер Сити ќе играат во финалето на ЛШ, Реал потклекна во Лондон

Жарко Настоски

Челзи и Реал ремизираа, борбата за финале отворена пред реваншот

Жарко Настоски

УЕФА во петок ќе одлучи за исфрлањето на Реал, Сити и Челзи од Лигата на шампионите

Жарко Настоски

Абрамович потрошил 126 милиони евра на отпремнини за тренерите што ги избрка

Жарко Настоски