Силекс ја победи Македонија ЃП во Ѓорче Петров

Од:

Силекс ја победи Македонија ЃП со 0-1 во Ѓорче Петров во премиерниот меч од седмата рунда во Првата фудбалска лига. Дамјан Масевски во 80.минута успеа да ја затресе мрежата на „лавовите“. Тој беше на вистинското место по корнерот што го изведе Марјан Ристовски и лошата реакција на домашниот голман Стевковски.

Македонија ЃП еден час играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Стефан Лазаревиќ. Домашниот тим имаше можност преку Кристијан Стојкоски, кој ја погоди стативата.

Останатите натпревари од седмото коло се играат утре.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Струга на Захариевски со совршена „петка“ по победата на Силекс

Македонија ЃП бара начин да ја освои Софија, иако ЦСКА е фаворит

Македонија ЃП со десетмина на терен одигра 0:0 против ЦСКА Софија

Силекс го освои фудбалскиот Куп, на пенали беше подобар од Академија Пандев

Жарко Настоски

ПМФЛ: Силекс ја совлада Академија Пандев во увертира на 29. коло

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

Жарко Настоски