Силекс и Шкендија одиграа нерешено

Од:

Дерби дуелот од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига одиграно попладнево во Кратово меѓу Силекс и Шкендија заврши без победник и без постигнат гол.

Овој исход, како и поразот на Академија Пандев најмногу му одговараа на лидерот Вардар кој ја задржа двоцифрената предност на врвот на табелата.

Резултати на денешните средби од 20. коло во ПМФЛ:
Македонија ЃП – Академија Пандев 1:0
Работнички – Шкупи 2:1
Ренова – Струга 2:0
Силекс – Шкендија 0:0.

Вчера, Борец – Вардар 0:1.

Табела: Вардар 42 бода, Шкендија 32, Силекс 31, Македонија ЃП 29, Академија Пандев 27, Шкупи 25, Струга Трим Лум 24, Ренова 22, Работнички 21, Борац 20.

Би можело да ве интересира

За утре закажана уште една средба на ФФМ со прволигашите

Ана Ололовска

Фудбалскиот клуб Пелистер бара да игра во Првата фудбалска лига

Ана Ололовска

ФФМ одржа консултативен состанок со прволигашите

А1он

Реконструирана тревната површина на Националната Арена „Тодор Проески“

Ана Ололовска

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска