Силекс го победи Работнички во натпревар со седум погодоци

Од:

Во натпревар со седум постигнати голови, Силекс попладнево во Кратово го совлада Работнички со 4:3.

Домашни победи на неделните средби од 5. коло во Првата македонска фудбалска лига забележаа и Борец и Струга, додека Шкупи ги освои бодовите на гости против Академија Пандев.

Резултати:
Академија Пандев – Шкупи 0:1
Борец – Македонија ЃП 2:1
Ренова – Пелистер 0:0
Силекс – Работнички 4:3
Струга Трим Лум – Беласица 3:0.

Вчера Вардар – Шкендија 1:5.

Табела: Шкендија 21 бод, Шкупи 19, Македонија ЃП 16, Борец 15, Силекс 14, Струга 14, Работнички 11, Пелистер 11, Вардар 11, Ренова 7, Академија Пандев 7, Беласица 1.

Би можело да ве интересира

Одложени натпреварите од Првата и Вторите лиги во македонскиот фудбалски шампионат

Ана Ололовска

Извлечени двојките за четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Ана Ололовска

Напредок за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг-листа

Ана Ололовска

ПМФЛ: Вардар немоќен против Шкендија

Ана Ололовска

Нов лик на фудбалскиот стадион „Под Тумбе Кафе“ во Битола

Ана Ололовска

Општина Кавадарци, АМС и ФФМ го реконструираат градскиот стадион

Ана Ололовска