Сидни Крозби во Европа?

Од:

Поради локаутот во најдобрата светска хокејарска лига НХЛ, една од најголемите хокераски ѕвезди Сидни Крозби, е многу близу да пронајде клуб надвор од НХЛ.

За негова среќа, екипите од КХЛ (Континентална хокеарска лига) плаќаат повеќе од добро, а ниту Швајцарците не штедат.

„Не сум оптимист во врска со прекинувањето на лок-аутот. Поради тоа мојата преселба во Европа е се поверојатна“, порачал Крозби.

Хокеарот на Питсбург „Пингвинс“ лани го пропушти почетокот на сезоната, бидејќи во многу краток период доживеа два потреса на мозокот. Пред три години ја освои титулата со „Пингвините“, а во 2006/2007-та ја заслужи титулата најкорисен хокеар во НХЛ.

Би можело да ве интересира

Навивач кој се обложил на Сент Луис доби 100 илјади долари

Ана Ололовска

Сент Луис го освои Стенли купот

Ана Ололовска

ИНХФ заработила 25 до 27 милиони долари од СП 2019

Ана Ололовска

Финска преку Русија до финалето на СП во хокеј

Познати полуфиналистите на Свесткото хокеарско првенство

Ана Ололовска

Заврши првата фаза на Светското првенство во хокеј

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − twelve =