Швајцарија по втор пат подобра од македонските кошаркари на турнирот во Шопрон

Од:

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години го освои четвртото место на ФИБА „Челенџер“ турнирот во Шопрон, Унгарија.

Избраниците на селекторот Тони Симиќ, попладнево загубија од Швајцарија со 53:71 во дуелот за третото место.

Ова беше втор пораз за Македонците од швајцарската селекција во Шопрон, претходно загубија во групната фаза.

Вечерва се игра финалето во кое ќе се соочат Унгарија и Белорусија.

Би можело да ве интересира

Четврти Суперкуп трофеј за МЗТ Скопје Аеродром

Жрепката за новата кошаркарска сезона в четврток

А1он

ТФТ го освои трофејот на првиот меморијален турнир „Анте Дуковски“

Ана Ололовска

Гостивар го промовираше Американецот Ворку

Ана Ололовска

КК Гостивар: Времето ќе покаже дали заминувањето на Костоски е од лични причини

А1он

Бајиќ: Повеќе сакам противниците да размислуваат за нас, отколку ние за нив

А1он