Шкупи го демолираше Кратово со 37-0, рекордна победа во македонскиот футсал

Од:

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово.

Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран Левески со 15 голови.

Претходно, највисоката победа во македонското првенство во футсал беше во сопственост на екипата на Гемиџии, која во сезоната 2010/11 го совлада тимот на Илинден со 34:3.

Би можело да ве интересира

Барселона и Спортинг во финалето на ЛШ во футсал

Ана Ололовска

Седлоски e нов тренер на Шкупи

Жарко Настоски

Македонската футсал репрезентација ослабена против БиХ и Романија

Ана Ололовска

Футсал: Тежок пораз за Македонија, Србија нè прегази со 6:1 во Скопје

Жарко Настоски

Скендеровски: За изненадување против Романија ни треба пожртвувана игра и малку среќа

Ана Ололовска

Футсалците ги почнаа подготовките за БиХ и Романија

Ана Ололовска