Шкотска ја совлада Словенија со гол во финишот на дуелот

Од:

Репрезентацијата на Шкотска со голот на Крис Мартин во 88.минута оствари победа од 1:0 на дуелот против Словенија од квалификациите за Светско првенство 2018 – Европска зона.

Со натпреварите кои беа одиграни синоќа беше комплетирана 5.рунда.Резултати и табели:

Ц група: Азербејџан – Германија 1:4, Сан Марино – Чешка 0:6, Северна Ирска – Норвешка 2:0.
Табела: Германија 15 бода, Северна Ирска 10, Чешка 8, Азербејџан 7, Норвешка 3, Сан Марино 0.

Е група: Црна Гора – Полска 1:2, Ерменија – Казахстан 2:0, Романија – Данска 0:0.
Табела: Полска 13 бода, Црна Гора 7, Данска 7, Романија 6, Ерменија 6, Казахстан 2.

Ф група: Англија – Литванија 2:0, Малта – Словачка 1:3 и Шкотска – Словенија 1:0.
Табела: Англија 13, Словачка 9, Словенија 8, Шкотска 7, Литванија 5, Малта 0.

Натпреварите од следното 6.коло се играат во јуни.

Би можело да ве интересира

Македонските кошаркари поразени на стартот на евроквалификациите во Перм

Жарко Настоски

Македонија ќе организира два квалификациски турнира за ЕП во одбојка, откако Данска се откажа

Жарко Настоски

ИХФ ги одложи ракометните квалификации за Олимписките игри

Aleksandar Petrovski

Квалификации за ЕП 2021 во одбојка: С. Македонија со Данска, Турција и БиХ

Барди отпадна, Младеновски и Стоилов дополнително повикани во македонската репрезентација

А1он

Елмас: Горд сум што сум Македонец

Виктор Јованов