Школата за ракомет на Лазаров од Струга и КМГ Спорт домаќини на Ф4 турнирот за пиoнери

Од:

Школата на македонскиот ракометен репрезентативец Кирил Лазаров од Струга и КМГ Спорт ќе бидат домаќини на завршниот „Фајнал фор“ турнир во пионерска конкуренција.

Три скопски екипи и КЛ7 Струга генерација 2002 година и помлади, в сабота (6 април“ во Струга ќе се борат за трофејот шампион на Македонија.

Четирите натпревари, двете полуфиналиња и натпреварите за трето и прво место, ќе се играат во спортската сала „Тими“.

Распоред на натпреварите:
10:30 часот КЛ7 Струга – РК Алушовски
12:00 ч. РК Металург – РК Шампион
16:30 ч. натпревар за трето место
18:00 ч. Финале.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ