Шкендија повторно ја зголеми предноста во однос на Вардар

Од:

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 18.коло по кое актуелниот шампион и лидер на табелата Шкендија ја зголеми предноста пред Вардар на пет бода.

Тетовци во градското дерби ја совладаа Ренова, додека Вардар одигра само реми со Академија Пандев.

Постигнати резултати:

Академија Пандев – Вардар 0:0
Победа – Македонија ЃП 0:2
Работнички – Шкупи 0:2
Ренова –Шкендија 0:3
Силекс – Беласица 1:0.

Табела: Шкендија 40 бода, Вардар 35, Академија Пандев 30, Работнички 26, Шкупи 23, Македонија ЃП 21, Ренова 21, Силекс 18, Победа 17, Беласица 17.

Би можело да ве интересира

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Ангеловски пред дуелот со Израел: Ќе се обидеме ние да бидеме тие кои се прашуваат на теренот

Северна Македонија на контролни натпревари против Бугарија

Дестани незадоволен од слабите резултати на Шкендија

Шкендија без победа и по третото коло во новата сезона