Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Од:

Ернест Ѓока повеќе не е шеф на стручниот штаб на македонскиот фудбалски шампион Шкендија. Соработката е прекината со заеднички договор.

– ФК Шкендија го соопштува прекинот на соработката со тренерот Ернест Ѓока. Двете страни заеднички се договорија дека разделбата во моментов е во најдобар чекор и за клубот и за тренерот.

Шкендија во оваа прилика им се заблагодарува на Ѓока и неговиот помошник Фатјон Тафај за придонесот даден во периодот кога беа дел од „црвено –црните“, водејќи го тимот кон титулата шампион на земјата во натпреварувачката сезона 2020/2021. Им посакуваме здравје и се најдобро во иднина, соопшти Шкендија.

Во следните денови, клубот ќе одлучи за новиот тренер на кој ќе му биде доверена клупата за сезоната 2021/22.

Би можело да ве интересира

Тренчовски продолжува во кувајтскиот шампион Ал-Араби

Ана Ололовска

Репрезентативецот Трајковски го облече дресот на Алборг

Ана Ололовска

Македонските млади фудбалери одиграа нерешено со српската репрезентација

А1он

Албанскиот репрезентативец Гури ја засили Шкендија

Ана Ололовска

Бесарт Ибраими ја напушта Шкендија

Ана Ололовска

Канатларовски без услугите на Тодоровски и Рустемоски за дуелот со Франција

А1он