Шеснаесет нови случаи на коронавирус во Премиер лигата

Од:

Шеснаесет нови позитивни случаи на коронавирус се регистрирани во Премиер лигата при последното редовно тестирање спроведено врз вкупно 3.060 фудбалери и официјални претставници на 24-те премиерлигашки екипи, соопшти раководството на Лигата.

Минатата недела, Бен Вајт од Арсенал и Кристијан Пулишиќ од Челзи беа позитивни на вирусот поради што и двајцата го пропуштија лондонското дерби во неделата, во кое составот на Томас Тухел триумфираше со 2:0.

Напаѓачите на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг и Александер Лаказет, исто така, се меѓу фудбалерите, кои се позитивни на ковид-19.

Би можело да ве интересира

Шведска го продолжи прекинот за употреба на вакцината на Модерна кај младите

А1он

Русија ја идентификуваше новата варијанта на коронавирусот, која е позаразна од Делта

А1он

СЗО: Ковид-19 досега предизвика смрт на 80.000 до 180.000 здравствени работници во светот

А1он

Кон: Мораме порано да ги отпуштаме пациентите за нов кревет, ковид пропусниците не се доволни

Ана Ололовска

СЗО пандемијата со Ковид-19 ќе трае и во 2022 година

Ана Ололовска

Спортските натпревари во Грција со зголемен број гледачи

Ана Ололовска