SHELWEY: Црвениот картон е твоја вина

Од:

На гостувањето во Ливерпул, Манчестер Јунајтед славеше со 2:1, но „Reds“ од 39-та минута играа со играч помалку бидејќи играчот на домашните Shelwey беше исклучен заради груб старт. Кога тргна да го напушта теренот, младиот играч за врска, вербално го нападна гостонскиот тренер, Сер Алекс Фергусон.

dobivaj vesti na viber

„Овој црвен картон е твоја вина“ му дофрли на Фергусон.

„Се извинувам на навивачите, бидејќи во вака важен натпревар добив црвен картон. Морам да кажам дека веќе му се извинив на Фергусон“ – изјави Shelwey.

Од друга страна Фергусон рече – „Црвениот картон беше оправдано досуден. Тука нема дилема. Shelwey проба мене за тоа да ме обвини. Млад е уште, ќе разбере покасно каква глупост направи“.

Би можело да ве интересира

Коларов ја заврши кариерата

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он

Промоција на монографија „АКТ – Театарот низ фотографии”

Ана Ололовска

ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија

Ландов