Шекил ги именуваше тројцата најдобри кошаркари во денешницата

Прославениот НБА кошаркар и член на „Куќата на славните“ Шекил О’Нил кажа кои се тројцата најдобри играчи во НБА-лигата.

– Според Шек, Леброн Џејмс, Кевин Дурант и Кавај Ленард се кошаркарите кои се најистакнати во денешницата од НБА лигата.

– Каваи Ленард ја игра вистинската улога. Кога судиите ќе свират против него, нема да покаже незадоволство, едноставно ќе игра. Тој е мешавина од стара и нова школа. Можеби тој е меѓу првите тројца во лигата, каде што Леброн е рангиран на прво место, а Дурант е најблиску до второто место.

Ленард беше прогласен за МВП во НБА финалето, каде што неговиот Торонто го победи Голден стејт и за првпат во историјата стана шампион.

Би можело да ве интересира

Мемфис ја освои Летната лига на НБА

Ана Ололовска

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Ана Ололовска

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

Ана Ололовска

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

Ана Ололовска

Телетовиќ: Ми беше досадно во НБА

Ана Ололовска

Ленард потпиша со Клиперс три години

Ана Ололовска