Шефот на Барса: Дембеле е подобар од Нејмар

Од:

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу направи интересна изјава кога по којзнае кој пат беше прашан за можно враќање на Нејмар во тимот. Бартомеу рече дека заменикот на Бразилецот на „Камп Ноу“, Усман Дембеле, е подобар од ѕвездата на Париз Сен Жермен.

dobivaj vesti na viber

Шефот на шпанскиот гигант не сакаше да разговара за темата „Нејмар“ пред „Кадена СЕР“, и наместо тоа, почна да го фали француското крило.

Дембеле премина од Борусија Дортмунд на „Камп Ноу“ за 105 милиони евра, но не се вклопи веднаш во тимот. Во меѓувреме, гласините за враќањето на Нејмар никогаш не престанаа.

– Да го вратам Нејмар во Барселона? Нема да кажам „да“ или „не“. Велам дека со парите Барса направи една спортска инвестиција. Со овие пари донесовме играчи како Дембеле и Кутињо. Дембеле е подобар од Нејмар. Тој е во Барса и е подобар, изјави Бартомеу.

Би можело да ве интересира

Нејмар ги пропушта преостанатите два меча од групната фаза!

Скаути на Барселона го гледале Мукоко

Галтие инсистира: Мбапе и Нејмар соработуваат фантастично

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Челси подготвуваат сензационална понуда за Нејмар?

ПСЖ го понудил Нејмар на Сити, но Гвардиола категорично одбил