Шефилд јунајтед му го нанесе вториот пораз на Арсенал оваа сезона

Од:

Со голот на Лис Мусе, Шефилд јунајтед синоќа во последниот натпревар од 9. коло од шампионатот на Англија, го совлада Арсенал со 1:0.

„ Топчиите“ ја прекинаа серија од пет средби без пораз, додека домаќините ја забележаа третата победа оваа сезона.

На табелата во Премиер лигата, Арсенал со 15 бода остана на петтото место, Шефилд со 12 боде е на 9. позиција.

Би можело да ве интересира

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Ана Ололовска

Њукасл е во преговори со Барселона за трансфер на Кутињо

Ана Ололовска

Следната сезона во Премиер лигата е предвидено да започне кон средината на септември

Ана Ололовска

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Агуеро останува во Манчестер Сити

А1он

Кутињо одлучи каде ќе игра следната сезона

Ана Ололовска