Шарлот го претрпе шестиот последователен пораз

Од:

Кошаркарите на Шарлот се наоѓаат во резултатска криза која се потврди и по гостувањето кај Денвер. Хорнетс го загубија натпреварот и ја продолжија серијата од шест порази.

Пораз доживеа и најуспешниот тим во Западна конференција, Лос Анџелес Лејкерс. Езерциите на домашен терен се поразени од Орландо кој во еден момент од третата четвртина имаше плус 21.

Резултати на натпреварите во НБА лигата играни ноќта среда кон четврток:
Бостон – Детроит 103:116
Филаделфија – Бруклин 117:106
Мајами – Сан Антонио 106:100
Чикаго – Вашингтон 115:106
Минесота – Индијана 99:104
Оклахома – Торонто 121:130
Денвер – Шарлот 100:86
Хјустон – Портланд 107:117
Сакраменто – далас 123:127
Лос Анџелес лејкерс – Орландо 118:119.

ЛА Лејкерс водат во поредокот на Западната конференција со 33 победи и осум порази. На Исток лидер е Милвоки бакс со биланс 36 победи и шест порази.

Би можело да ве интересира

Рeпторс ја забележаа најголемата победа во клупската историја

Ана Ололовска

Кари: Моето враќање беше планирано за 1 март

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Адетокунбо во триумфот на Милвоки над Филаделфија

Ана Ололовска

Лејкерс се ослободува од Казнс, ќе го земат Маркиф Морис

Ана Ололовска

Џејмс и Дејвис силни во победата над Мемфис

Ана Ололовска

Кајри Ирвинг го пропушта остатокот од сезоната

Ана Ололовска