Шампионот МЗТ Скопје гостува во Битола во дербито на воведното кошаркарско коло

Од:

Со дерби натпреварот од 18:30 часот во Битола меѓу Пелистер и актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, денеска продолжуваат возбудувањата во рамки на првото коло од јубилејната 30. сезона во Првата македонска кошаркарска лига.

Во саботните воведни три натпревари, Еуро Никел триумфираше над Гостивар (88-77), Работнички како гостин славеше над МЗТ Скопје Уни Банка (85-78), додека Феникс 2010 со победа над Академија ФМП (70-68) дебитираше во прволигашката конкуренција.

Првото коло од новата сезона в понеделник ќе биде комплетирано со натпреварите Кожув – ТФТ и Куманово – Ангели.

Би можело да ве интересира

Бајиќ: Шпанците нè „прочитаа“

Ана Ололовска

Бајиќ: Јас сум човек оптимист, верувам во она што го работам

Ана Ололовска

Македонските кошаркарки загубија од Германија во квалификациите за женскиот Евробаскет 2023

А1он

Промоција на документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо”.

А1он

Документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо“ премиерно овој викенд

Ана Ололовска

Промоција на документарниот филм „Леле луѓе што направивме, радувај се Македонијо“

Ана Ололовска