Шампионот Џио Струмица со три засилувања

Од:

Репрезентативците Иван Андонов и Филип Николоски од екипата на Пробиштип и членот на младинската репрезентација Стефан Алексов од Штип се новите засилувања за актуелниот одбојкарски шампион и освојувач на купот, екипата на Џио Струмица, за продолжението на првенството, соопштија од клубот.

Според тренерот на струмичани, Кирил Ричлиев, до почетокот на вториот дел од одбојкарското првенство, кое е закажано за 14 февруари, тимот ќе одигра контролни натпревари со екипите на Разлог и Дупница во Бугарија, а не е исклучена можноста и за возвратни мечеви во Струмица.

Актуелниот освојувач на двојната круна есенскиот дел од првенствто го заврши на второто место, зад екипата на Вардар од Скопје.

Би можело да ве интересира

Комплетирани четвртфиналните пресметки на ЕП во одбојка

А1он

Македонските одбојкари со максимални пет порази го завршија ЕП 2021

А1он

Четврт пораз за македонските одбојкари на Европското првенство

А1он

ЕП: Турција пресилна за македонските одбојкари

Ана Ололовска

Македонските одбојкари денеска против фаворитот Турција на ЕП

Ана Ололовска

Втор пораз за македонските одбојкари на Европското првенство 2021

А1он