Шалке го загуби четвртиот натпревар по ред и влезе во серија од 10 средби без победа

Од:

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред.

Клуб од Гелзенкирхен нема победа десет натпревари во низа. Последен пат Шалке победи на 4 февруари против Херта во Купот на Германија (3:2).

Ако ги земеме во предвид само натпреварите во Бундеслигата, серијата без победи е 11 натпревари.

Во моментов Шалке е на десеттото место во германскиот шампионат, со 37 бода од 29 одиграни натпревари.

По денешниот пораз уште повеќе се „тресе“ тренерското столче на предводникот на Шалке, Девид Вагнер.

Би можело да ве интересира

Минимална победа на Русија против дебитантот на Европските првенства Финска

Жарко Настоски

ЕУРО2020: Чешка ја порази Шкотска во Глазгов

Жарко Настоски

ВИДЕО: Чехот Шик го постигна еден од најубавите голови во историјата на европските првенства

Жарко Настоски

Вработени на Инфективната клиника добија билети за Европското првенство

Жарко Настоски

Наесен повторно фудбал пред полни стадиони, најави првиот човек на УЕФА

Жарко Настоски

За Англија сѐ помалку од полуфинале на Европското првенство е неуспех, вели Саутгејт

Жарко Настоски