Серена: Бев како уплашен ѕвер

Од:

Американката Серена Вилијамс по поразот во финалето на Вимблдон од романската тенисерка Симона Халеп (2:6, 2:6) се спореди со исплашениот ѕвер.

– Таа играше како луда. Честитки за Симона. Јас бев како уплашен ѕвер. Пред играта на Халеп може само да се симне шапката, изјави Вилијамс по натпреварот.

За прв пат една тенисерка од Романија стана победник на Вимблдон.

Би можело да ве интересира

Шарапова го загуби четвртиот натпревар по ред и го повтори личниот негативен рекорд

Ана Ололовска

Рекордна 350. победа на Грен слем турнирите за Серена Вилијамс

Ана Ололовска

Серена Вилијамс по две години повторно во Федерејшн купот

А1он

Тенисерка речиси колабираше поради загадениот воздух во Австралија

А1он

Поради чад прекинат ревијалниот меч Шарапова – Сигемунд

Ана Ололовска

Плишкова ја одбрани својата титула во Бризбејн

Ана Ололовска