Сензационален развој на случајот со Мхитарјан и Рома

Од:

Ерменскиот репрезентативец Хенрих Мхитарјан директно го раскина договорот со Арсенал и ќе потпише трајно со Рома, тврди „Кориере дело Спорт“.

Информациите доаѓаат неколку часа откако италијанскиот клуб официјално објави дека постигнал прелиминарен договор со лондонскиот тим за продолжување на закупот на играчот за уште 12 месеци. Сепак, излегува дека менаџерот на фудбалерот Мино Рајола успеал да изнуди раскинување на договорот со Арсенал.

Доколку се испостави дека е точно, тогаш излегува дека „топџиите“ се во голема загуба затоа што платија 34 милиони евра за Мхитарјан кога го одведоа од Манчестер Јунајтед во јануари 2018 година.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска