Сензационален гол од 50 метра: Го лобуваше голманот од пола терен

Од:

Спектакуларен гол го одбележа натпреварот од полското првенство помеѓу Јагелонија и Радомијак.

Домашните победија со 3:2 по пресврт и негатива од 2:0, но мечот ќе остане запаметен по неверoјатниот потег на играчот на гостинската екипа, Педро Енрике.

Во 12. минута напаѓачот на Радомијак на сензационален начин ја затресе мрежата. Од 50 метри успеа да го лобува противничкиот голман кој предалеку се оддалечи од гол линијата.

Би можело да ве интересира

Глума каква нема ни во театар: Поранешен играч на Атлетико „одглуми“ повреда по дуел со противник

Горан Наумовски

Хјустон го победи Интер и го освои УС Опен Купот, Меси натпреварот го следеше од трибините

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски

Марсеј остана без тренер

Предраг Петровиќ

УЕФА ги казни Романците поради транспарентот „Косово е Србија“

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион