СЕХА: Вардар против Загреб ја брани титулата

Од:

Ракометарите на Вардар Про против КО Згреб ќе ја бранат титулата, освоена минатата сеозна, на завршниот турнир во СЕХА лигата.

Вардар во полуфиналето го победи Металург со 22:21, а хрватскиот шампион го совлада Брест Мешков со 32:29.

Финалниот дуел во СЕХА лигата ќе започен во 19 часот, претходно во борба за третото место ќе се сретнат Металург и Брест Мешков.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

Leave a Comment

8 + five =