СЕХА: Криштопанс прогласен за најкорисен ракометар, Вардар со четворица во најдобриот тим

Од:

Ракометарот на Вардар, Даинис Криштопанс беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на Ф4 турнирот на СЕХА лигата, додека четири ракометари на „црвено-црните“ се најдоа во најдобриот тим.

Криштопанс покрај МВП, прогласен е и за најдобар десен бек за сеозната 2018/2019 во регионалната ракометна лига.

За најдобро лево крило е прогласен Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов е бр.1 кај пивотите, додека повеќе од заслужено, најдобар голман е Дејан Милосављев.

Најдобар тим на Ф4 турнирот во СЕХА лигата:

Голман: Дејан Милосављев (Вардар)
Лев бек: Дамир Бичаниќ (ППД Загреб)
Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
Десен бек: Даинис Криштопанс (Вардар)
Десно крило: Златко Хорват (ППД Загреб)
Среден бек: Сандро Обрадовиќ (Мешков Брест)
Пивот: Стојанче Стоилов (Вардар)

За најдобар дефанзивец е прогласен Павел Хорак од Мешков Брест.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Толедо го оперираше коленото, не се знае кога ќе се врати на теренот

А1он

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

А1он

Зголемно нивото на Вардар кај Јегуновце

Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Габриела Димковиќ-Мишевска