СЕХА ги избра најдобрите

Од:

За најдобар ракометар (МВП) оваа сезона во регионалната СЕХА лига е прогласен бекот на Веспрем, Момир Илиќ.

Во идеалниот тим има двајца вардарци, а македонскиот шампион го има и најдобриот дефанзивец.

Иделен тим во СЕХА лигата за сезоната 20015/16:

голман – Арпад Штербик (Вардар)
десен бек – Ласло Наѓ (Веспрем)
централен бек – Чема Родригез (Веспрем)
десно крило – Златко Хорват (Загреб)
пивот – Растко Стојковиќ (Мешков Брест)
лев бек – Момир Илиќ (Веспрем)
лево крило – Тимур Дибиров (Вардар).

Во конкуренција на тренери победи Веселин Вујовиќ од Загреб, а најдобар одбранбен ракометар е Илија Абутовиќ од Вардар.

Би можело да ве интересира

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

Ана Ололовска

Писонеро пред мечот со Запорожје: Прв сериозен тест за Вардар

Ана Ололовска

Деби победа за Еурофарм во СЕХА лигата

Ана Ололовска

Вардар тргна со убедлива победа во СЕХА

Ана Ололовска

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

Ана Ололовска

Спартак Москва нов член во СЕХА лигата

А1он

Leave a Comment

one × four =