Седум медали за „Триоџи Рејсинг“ на Белградскиот триатлонски куп

Од:

Два златни и пет сребрени медали освоија членовите на триатлонскиот клуб „Триоџи“ од Скопје на Белградскиот триатлонски куп, што по 24. пат се одржа на „Ада Циганлија“.

dobivaj vesti na viber

Со злато се закитија Иво Јован Димовски (кадети) и Марио Брезовски (млади надежи).

Сребрени медали добија: Елена Зисовска (сениорки), Бојан Кралевски (кадети), Бојана Ѓорѓијеска (јуниорки), Бобан Јаневски (млади надежи) и Јана Ѓорѓијевска (млади надежи).

Би можело да ве интересира

Димовски победник на Белградскиот спринт триатлон

Ана Ололовска

Игор Димовски добитник на наградата „13 Ноември“

Катерина Павлова-Николовска

Британки суспендирани од селекцијата за Олимпијадата затоа што целта на триатлон трка ја минале држејќи се за раце

А1он

Европски јуниорски триатлон куп викендов во Охрид

Михајловски: Да организираме триатлон натпревари со кои ќе се гордееме

Ана Ололовска

Прва триатлонска трка и посебен сообраќаен режим околу ВИП Арена „Борис Трајковски“

Ана Ололовска