Седлоски: Важна победа, ги заслуживме трите бода

Од:

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски, е среќен поради триумфот (3:1) над Академија Пандев вчеравечер на дербито во Струмица.

– Морам да им честитам на играчите за победата која е многу важна. Мислам дека заслуживме три бода. По голот што го примивме, направив неколку замени за поголема енергија на теренот и почнавме да напаѓаме цело време. Не сакам да зборувам за досудените пенали, но можам да кажам дека создадовме многу шанси и одигравме многу добар натпревар. Сега треба да се фокусираме на следниот натпревар против Работнички, бидејќи тоа е исто така важен натпревар и ги повикувам нашите навивачи да создадат добра атмосфера на трибините, изјави Седлоски.

По осум кола во Првата македонска фудбалска лига, Шкупи е со 17 бодови.

Следниот натпревар чаирчани ќе го имаат на 2 октомври против Работнички.

Би можело да ве интересира

Главниот кондиционен тренер на УЕФА елитни судии, Вернер Хелсен „на тренинг“ со македонските арбитри

Ана Ололовска

Беари го објави списокот на повикани фудбалери за натпреварите со Турција

Ана Ололовска

Сиромашно коло со голови во ПМФЛ

Ана Ололовска

Пет натпревари попладнево во ПМФЛ

Ана Ололовска

У17: Македонските фудбалски кадети ги почнаа подготовките за евроквалификациите

А1он

У17: Втор пораз на македонските фудбалерки на квалификациите во Естонија

А1он