Седлоски: Подготвени сме за предизвикот и веруваме во пласман во групите од КЛ

Од:

Македонскиот првак Шкупи ќе го пречека косовскиот тим Балкани утревечер (21 часот) на арената „Тодор Проески“ во Скопје во првиот дуел од плеј-офот за групна фаза од Конференциската лига на УЕФА. Последен обид да се стигне до најголемиот успех во клупската историја.

Тренерот Гоце Седлоски го респектира противникот, но и потенцира дека неговиот тим е подготвен за предизвикот.

„Мислам дека сме подготвени за предизвикот и треба да одиграме најдобро што знаеме. Во таков случај, уверен сум дека успехот ќе дојде. Ова е последната шанса да избориме групна фаза во европските купови и се надевам дека ќе ја искористиме. Бевме малку разочарани по елиминацијата од Шамрок, но сега сме максимално фокусирани на овој двомеч. Балкани е квалитетен тим, одигравме пријателски натпревар со нив во текот на подготовките, а сега ќе се сретнеме за пласман во групите од Конференциската лига на УЕФА“, изјави Гоце Седлоски на денешната прес-конференција.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица

УЕФА исфрли 11 клуба од Европа, четири од Балканот

УЕФА одговорна за инцидентите во финалето на ЛШ во Париз