Себалос бара од Реал да го раскине договорот за закуп со Арсенал

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Дани Себалос, чии права му припаѓаат на Реал Мадрид, има намера предвреме да го напушти лондонскиот клуб.

Дваесет и тригодишниот Шпанец побара од мадридскиот тим да го раскине договорот за закуп со лондончаните пред крајот на сезоната и да му овозможи да пронајде нов клуб.

На последните четири натпревари Себалос беше резерва.

Во пресрет на Европското првенство 2020, играчот од средниот ред се плаши да не го загуби местото во шпанската репрезентација.

Би можело да ве интересира

Јунајтед сака долгорочна соработка со Солскјер

Ана Ололовска

Мурињо го сака во тимот Вилијан од Челси

Ана Ололовска

Ливерпул ја забележа 18. последователна победа во премиер лигата

Ана Ололовска

Арсенал го победи Евертон и се проби на деветтото место во Премиер лигата

Ана Ололовска

Азар повторно се повреди, може да пропушти два месеца

Ана Ололовска

Реал Мадрид загуби од Леванте и го отстапи лидерското место на Барселона

Ана Ололовска