Се ожени ракометарот Миркуловски

Од:

Ракометарот на Металург Филип Миркуловски се ожени со долгогодишната девојка Благица Наумовска, ќерка на претседателот на Уставниот суд, Бранко Наумовски.

Свадбата беше во скопски ресторан, каде младинците го склучија и граѓанскиот брак. Предходно тие се венчаа во црквата „Св. Богородица”.

Филип Миркуловски е еден од најдобрите играчи во македонската ракометна репрезентација и има големи заслуги за успехот на последното Европско првенство и освоеното 5-то место.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска