Се ожени ракометарот Миркуловски

Од:

Ракометарот на Металург Филип Миркуловски се ожени со долгогодишната девојка Благица Наумовска, ќерка на претседателот на Уставниот суд, Бранко Наумовски.

dobivaj vesti na viber

Свадбата беше во скопски ресторан, каде младинците го склучија и граѓанскиот брак. Предходно тие се венчаа во црквата „Св. Богородица”.

Филип Миркуловски е еден од најдобрите играчи во македонската ракометна репрезентација и има големи заслуги за успехот на последното Европско првенство и освоеното 5-то место.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска