Саздовска и Стојанов најуспешни на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате

Од:

Мила Саздовска од Работнички и Спасе Стојанов од Шихан Струмица се победници во категоријата сениори/јуниори – Фукого на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате во Кихон.

На шампионатот земаа учество 15 клубови со 68 натпреварувачи.

Во кадетска конкуренција победи Александра Стојановска од Шихан Струмица.

Натпревари беа организирани и за најмладите, од 6 до 13 години.

Би можело да ве интересира

Стојанов и Саздова победници на онлајн шампионатот во кати во традиционално карате

Ана Ололовска

Одржан онлајн состанок на бордот на директори на ИТКФ

Ана Ололовска

Тренинзите на најдобрите македонски каратисти достапни на „you tube“ каналот на КФМ

Ана Ололовска

Еспинос: Карате светот обединет околу исти цели

Ана Ололовска

Недеви почнаа со одржување карате тренинзи онлајн

Ана Ололовска

Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

А1он