Саво Милошевиќ на чело на Партизан

Од:

Поранешниот напаѓач Саво Милошевиќ ќе биде нов тренер на српскиот гигант Партизан, објави официјалниот сајт на клубот. Милошевиќ е кадар на Партизан, со чиј тим има две титули на Србија.

Покрај Партизан, Саво Милошевиќ играше и за Астон Вила, Сарагоса, Парма, Еспањол, Селта, Осасуна, Торонто и Рубин Казан.

Поранешниот фудбалер, исто така, има искуство како тренер, откако во 2011 и 2012 година беше асистент во репрезентацијата на Црна Гора.

За последен пат, Милошевиќ работеше во српската фудбалска федерација, но по назначувањето за ментор на Партизан, тој ќе го напушти местото. Тој го менува Зоран Мирковиќ на клупата на „црно-белите“.

Официјалната презентација на Саво Милошевиќ ќе биде утре.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Обезглавена, но не и растурена – навивачката група на Беливук и натаму е активна

Катерина Павлова-Николовска

Саво Милошевиќ поднесе оставка од тренерската функција во Партизан

Жарко Настоски

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

„Јане Сандански“ полн со „Гробари“

Наум Локоски

Вработен во ФК Партизан се обидел да се самоубие на стадионот

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) КОШАРКА: Вујошевиќ суспендиран три натпревари

Емир Латифовиќ