Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Од:

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари го коментираше трансферот на играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ во Барселона.

– Пјаниќ ќе биде задоволен во Барселона, ќе има голема шанса да ја заврши кариерата во одличен клуб. Тој ќе биде среќен, сто проценти сум сигурен. Јас воопшто не се грижам за него, затоа што сум сигурен дека тој нема да ја пропушти својата шанса., изјави Сари.

Триесетгодишниот Пјаниќ игра во Јувентус од 2016 година. Оваа сезона играчот од средниот ред мина 36 натпревари, постигна три гола и направи четири асистенции. Босанецот ќе стане фудбалер на Барселона од сезоната 2020/21 година.

Би можело да ве интересира

Лукаку: Една и пол година во Интер – најдобриот период во мојата кариера

Ана Ололовска

Капело: Милан може до шампионска титула

Ана Ололовска

Тренерот на Џенова се соочува со отказ

Ана Ололовска

Реал нема да може да го купи Мбапе на лето

Ана Ололовска

Милан повтори клупски рекорд од 1973 година

Ана Ололовска

Азар се повреди по осми пат за 16 месеци во Реал Мадрид, имаше 12 повреди за седум години во Челзи

Ана Ололовска