Сари ќе може да го предводи Јувентус за време на натпреварот против Фиорентина

Од:

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, ќе биде на клупата за време на натпреварот од третото коло од италијанскиот шампионат против Фиорентина, пишуваат италијанските медиуми. Претходно, тренерот беше отсутен од натпреварите поради пневмонија.

Пред ова, се појави информација дека Сари е излечен од пневмонија и се вратил на работа со тимот. Болеста му била дијагностицирана кон средината на август. Неодамна, тој водеше тим од дома.

Сари го презема Јувентус ова лето, кога во Торино дојде од Челзи.

„Бјанко-нерите“ на стартот од Серија А остварија две победи на два натпревари. Натпреварот „Фиорентина“ – „Јувентус“ ќе се одржи на 14 септември и ќе започне во 15 часот.

Би можело да ве интересира

Лукаку објави зошто го напуштил Јунајтед и потпишал со Интер

Ана Ололовска

Тензиите во Наполи повторно ескалираат, овој пат Елмас на удар

Ана Ололовска

Бројките покажуваат – Јувентус на Сари е подобар од оној на Алегри

Ана Ололовска

Милан бара заменик на Донарумa

Ана Ололовска

Роналдо го сака Погба во Јувентус

Ана Ололовска

Не Конте, туку Интер добил заканувачко писмо

Ана Ололовска