Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

Од:

Тренерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто е прогласен за најдобар тренер во Англија во август.

Минатиот месец, Спарс, предводени од 47-годишен португалски специјалист, забележа три победи во Премиер лигата. Тимот ги победи Манчестер сити, Вулверхемптон и Ватфорд со ист резултат – 1:0.

Тотенхем е лидер во Премиер лигата со максимални девет бода на три натпревари, и е единствениот тим што победи на сите три натпревари на почетокот на сезоната 2021/22.

Покрај Нуно Еспирито Санта, за наградата Тренер на месецот беа номинирани Рафаел Бенитез (Евертон), Дејвид Мојс (Вест Хем) и Томас Тухел (Челзи).

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

Катерина Павлова-Николовска

Зидан им кажа на шефовите на Манчестер јунајтед дека не е подготвен да работи во Премиер лигата

А1он

Салах играч на месецот во Премиер лигата

А1он

Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

А1он

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он