Сане на крајот може да заврши во Баерн

Крилото на Манчестер Сити, Лерој Сане уште мисли за Баерн Минхен и е подготвен за трансфер во текот на летото, информира „90мин.дe“.

Пред неколку дена, беше објавено дека германскиот репрезентативец се чуствувал навреден од Баварците поради фактот што го одбиле пред неколку години, кога тој се уште го носеше дресот на Шалке.

Сане не е задоволен од статусот резерва во Манчестер Сити од крајот на минатата сезона и се плаши дека ситуацијата за него нема да се промени. Поради оваа причина, тој почна да се прашува дали преминувањето во Баерн ќе биде вистинска одлука за него.

Тимот од Минхен итно бараат ново крило по заминувањето на легендите Френк Рибери и Ариен Робен. На Лерој дури му се ветува стартно место за да остави трага во најуспешниот германски клуб.

Сити е подготвен да го продаде Сане за околу 100 милиони евра за да има свежи пари за купување на бразилскиот репрезентативец Евертон, информира „Скај Спортс“.

Би можело да ве интересира

Зидан: Нема промена во ситуацијата со Бејл

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите

Toтехенм со рекорден трансфер од 80 милиони евра

Ширер го советувал Стив Брус да не го презема Њукасл

Поранешниот напаѓач на Ливерпул доби забрана за натпреварување

Роџерс со предупредување до Сити и Јунајтед за Мегваер

Ана Ололовска