Санчо: Медиумите секогаш се обидуваат да измислат приказна

Од:

Крилото на Борусија Дортмунд, Џејден Санчо призна дека воопшто не размислува за трансфер во Манчестер Јунајтед.

За Англичанецот се вели дека е ново засилување за „црвените ѓаволи“, но тие не ги задоволија финансиските побарувања на Германците и договорот пропадна.

– Медиумите секогаш се обидуваат да направат приказна, но тоа е нормално. Јас сум целосно фокусиран на фудбалот. Сакам да дадам се од себе за мојот тим и да се борам заедно за трофеи. Уништен сум кога играм слаб натпревар. Се чувствувам многу лошо. Затоа секогаш сакам да играм добро и да им покажувам на луѓето што можам. Не можам да издржам кога играм лошо. И сакам да покажам што можам на следниот натпревар, изјави Англичанецот за „Спорт Бајбл“.

Би можело да ве интересира

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Ана Ололовска

Флик: Левандовски е апсолутен стрелец

Ана Ололовска

„Покер“ на Левандовски во победата на Баерн над Херта

Ана Ололовска

Баерн договори и централен напаѓач, но тоа не застанува тука

Ана Ололовска

Цорк: Темата „Санчо во Манчестер“ заврши

Ана Ололовска

Шалке нема победено 19 последователни кола во Бундеслигата

Ана Ололовска