Санчез добива бонус од 75 илјади фунти штом ќе излезе на терен

Од:

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез има неверојатна клаузула во неговиот договор со клубот, која сепак му носи проблеми кај неговите соиграчи.

Поранешниот играч на Арсенал добива бонус од 75 илјади фунти, секојпат кога ќе се појави на теренот за „црвените ѓаволи“.

По неговото пристигнување на „Олд Трафорд“, Чилеанецот доби плата од 400.000 фунти неделно, значително повисока отколку што ја добиваше во Арсенал. Износот е исто така поголем од надоместокот на Пог Погба.

Од Алексис Санчез се очекуваше многу повеќе во дресот на Манчестер Јунајтед, но играчот постигна само 5 гола во 42 натпревари. Чилеанскиот репрезентативец страда од повреди кои го спречуваат да ја покаже неверојатната форма, во која беше во дресот на „топџиите“.

Би можело да ве интересира

Ливерпул постави клупски рекорд по бројот на победи во низа во Премиер лигата

Салах со два гола го предводеше Ливерпул до победата над Арсенал

Ана Ололовска

Челси го доби првиот натпревар под водство на Лампард во шампионатот на Англија

Ана Ололовска

Челси против Норвич со најмлад состав во последните 24 години

Ана Ололовска

Солскјер: Жалам за оние што шират омраза преку социјалните мрежи

Ана Ололовска

Клоп: Премиер лигата не е трка меѓу два коњи