Само бод за Лион во дуелот со Нанси

Од:

Водечката екипа во француската Лига 1, Олимпик Лион, на синоќешниот натпревар од 17.коло, пред своите навивачи одигра нерешено 1:1 со „аутсајдерот“ Нанси и им дозволи на конкурентите за врвот да ја намалат бодовната разлика.

Постигнати резултати на другите синоќешни натпревари: Ајачио – Ремс 2:0, Евиан – Троа 2:0, Лориен – Сошо 2:0, Брест – Монпеље 1:2 и Бастија – Олимпик Марсеј 1:2.

Три натпревари од оваа рунда во Француското фудбалско првенство се одиграа во вторникот: Ница – Рен 1:0, Валенсиен – ПСЖ 0:4 и Лил – Тулуз 2:0.

Табела: Олимпик Лион 35 бодови, ПСЖ 32, Олимпик Марсеј 32, Лориен 27, Сент Етиен 26, Валенсиен 26, Бордо 26, Ница 26, Рен 26,.

Би можело да ве интересира

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Ана Ололовска

Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ објави за крај на соработката со тренерот Тухел

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Паредес да замине во друг клуб

Ана Ололовска

Leave a Comment

seven + four =