Салах сака да добива 500.000 фунти неделно во Ливерпул според новиот договор

Од:

Египетскиот фудбалер Мохамед Салах ги кажа своите барања за да го продолжи договорот со Ливерпул.

Салах сака да добива 500.000 фунти неделно според новиот договор, пишува „The Mirror“.

Сега тој добива 200 илјади за истиот период. Доколку Ливерпул го прифати овој услов, Египќанецот ќе стане најплатениот играч во историјата на клубот.

Во тековната сезона, напаѓачот одигра три натпревари во Премиер лигата, постигнувајќи два гола и две асистенции.

На Салах му остануваат помалку од две години од актуелниот договор.

Би можело да ве интересира

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

А1он

Саутгејт го продолжи договорот со Англија до 2024 година

Ана Ололовска

Покетино подготвен да дојде на тренерското место во Манчестер јунајтед следното лето

Ана Ололовска

Манчестер Јунајтед го потврди отказот: Солскјер секогаш ќе биде наша легенда

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

Катерина Павлова-Николовска

Погба по вторпат заминува од „Олд Трафорд“

Ана Ололовска