Салах најдобар во избор на навивачите

Од:

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е прогласен за фудбалер на годината во Премиер лигата во анкетата во која гласаа околу 400.000 навивачи.

dobivaj vesti na viber

Зад Салах се најдоа членот на европскиот првак Челзи, Мејсон Маунт, тандемот од актуелниот шампион Манчестер сити, Фил Фоден и Рубен Дијаз, играчот на Вест Хем, Микаил Антонио и фудбалерот на Лестер, Јури Тилеманс.

Салах оваа календарска година постигна 32 голови во сите натпреварувања, а ефектот на египетскиот репрезентативец досега сезонава во Премиер лигата и Лигата на шампиони е 17 голови на 18 натпревари.

Би можело да ве интересира

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

А1он

Салах играч на месецот во Премиер лигата

А1он

Клоп во Салах гледа најдобар фудбалер во светот

Ана Ололовска

Салах бара годишна плата од 22 милиони евра за нов договор со Ливерпул

А1он

Салах сака да добива 500.000 фунти неделно во Ливерпул според новиот договор

Ана Ололовска

Салах: Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал, тие го донесоа Азар, но тој нема среќа

Ана Ололовска